Multivitamin

Dünyanın en popüler besin takviyesi olarak, marketlerin, eczanelerin ve sağlık dükkanlarının raflarında her yaşa, cinsiyete ve yaşam tarzına uyan kapsamlı bir multivitamin takviyesi yelpazesini kolayca bulabilirsiniz. Multivitaminler dünyanın pek çok yerinde evde kullanılan bir temel ürün haline geldi ve anketler, tüm Amerikalıların üçte birinden fazlasının sağlıklarını iyileştirmek, hastalıkları önlemek ve diyetlerini herhangi bir vitaminle zenginleştirmek umuduyla günlük multivitamin aldığını bile buldu. eksik olabilecekleri mineraller.

Peki multivitaminler işe yarıyor mu ve bunları günlük rutininize eklemeyi düşünmeli misiniz? Hemen dalalım ve erkekler için en iyi vitaminler ve kadınların alması için en iyi vitaminlerin yanı sıra bilmeniz gerekenlere bir göz atalım.

Multivitaminler, daha iyi sağlığı desteklemek için kullanılan vitaminler, mineraller ve diğer besinlerin bir kombinasyonunu içeren bir takviye türüdür. Amerika Birleşik Devletleri’nde resmi multivitamin tanımı, en az üç vitamin ve mineral içeren ve minimum yan etki riski olan ve şifalı bitkiler, hormonlar veya ilaçlar eklenmeyen herhangi bir takviyedir.

Multivitamin - Sağlıklı Yaşam

Çoğu insan beslenme boşluklarını doldurmaya yardımcı olmak ve temel vitamin ve mineral eksikliklerini önlemek için multivitamin kullanır. Ayrıca bir dizi sağlık yararı ile ilişkilendirilmiştir ve daha iyi göz sağlığının geliştirilmesine, hafızanın iyileştirilmesine ve yaşam süresi boyunca kemik gücünün korunmasına yardımcı olabilir.

Beslenme ihtiyaçlarınız birçok farklı faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, 50 yaş üstü erkekler için en iyi multivitamin, kadınlar için en iyi multivitaminden tamamen farklı olabilir. Neyse ki, her yaşa ve yaşam tarzına uyacak birçok multivitamin türü vardır. Aslında, vücut geliştirme ve kas kazanma için bir multivitamin, böbrek hastalığı olan kişiler için özel olarak tasarlanmış multivitaminler ve hatta saçınızın, cildinizin ve tırnaklarınızın sağlığını iyileştirmek için yapılan vitamin takviyelerini kolayca bulabilirsiniz.

Hap, toz, kapsül veya sıvı formda bulunabilmeleri, hemen hemen herkes için işe yarayan bir şeyi bulmayı kolaylaştırır. Ayrıca, farklı takviyeler farklı vitamin ve mineral karışımları içerir, böylece multivitamininizi özel sağlık hedeflerinize uygun hale getirmek ve diyetinizi tamamlamak için kullanabilirsiniz.