Ferroux Drops

İÇİNDEKİLER: Deiyonize Su, Gliserol (Emülgatör) (E422), L-Askorbik Asit, Demirli Bisglisinat, Sodyum Benzoat (E211), Asesülfam-K (E950), Folik Asit, Metilkobalamin
Tatlandırıcı: Harnup Pekmezi
Aroma: Ahududu Aroması
Asit Düzenleyici: Sitrik Asit (E330)
Koruyucu: Potasyum Sorbat (E202)
Tatlandırıcı: Sukraloz (E955)
Kullanım Bilgisi: Kullanmadan önce iyice çalkalayınız. 4-10 yaş arası çocuklar, doktor tarafından belirtilmedikçe günde 5 ml önerilir

Ürün Açıklaması

Demir Nedir?

Demir, bebeklerin ve çocukların sağlık ve gelişme için ihtiyaç duydukları bir mineraldir.

Kırmızı kan hücreleri, vücuttaki tüm hücrelere oksijen taşıyan bir protein olan hemoglobin içerir. Vücudumuzun hemoglobin yapmak için demire ihtiyacı vardır. Demir, kırmızı kan hücrelerine rengini verir. Yeterli demire sahip olmadığınızda, kırmızı kan hücreleri küçülür ve soluklaşır. Vücudunuzun organlarına ve kaslarına yeterince oksijen taşıyamazlar.

Demirin Faydaları

Beyinlerinin normal gelişmesi için bebeklerin ve çocukların demire ihtiyaçları vardır. Yeterince demir alamayan bebekler fiziksel olarak daha az aktif olabilir ve daha yavaş gelişebilir.

Demir eksikliği, daha büyük çocukların okuldaki durumunu etkileyebilir. Düşük demir seviyeleri çocukların konsantre olmalarını zorlaştırabilir ve onların yorgun ve güçsüz hissetmelerine neden olabilir.

Dikkat!

  • Önerilen günlük alım miktarını aşmayın.
  • Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerini alamaz.
  • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın