Haşhaş Yağı

İçindekileri: 50ml, 100% Haşhaş yağı.

Dahili Kullanım: Günde bir fincan suya 3-5 damla damlatarak içiniz.

Harici Kullanım: Cilde mesaj yaparak uygulayınız.

Ürün Açıklaması

Haşhaş Yağı

Doğu Akdeniz ve Küçük Asya kökenli bitkilerden biri olan haşhaş bitkisinin tohumlarının sıkılarak elde edilen haşhaş tohumu yağının faydaları yeni keşfedilmeye başlandı. Zengin besin içeriği sayesinde insan vücuduna farklı açılardan fayda sağlayan bu yağı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Saç ve cilt sağlığı üzerinde olumlu etkileri olan haşhaş tohumu yağının güçlü bir E vitamini kaynağı olduğu biliniyor.İnsan vücudu için faydalı olan birçok vitamin ve mineral içeren haşhaş tohumu yağının dokularda yenileyici etkisi olduğu biliniyor. ve hücreler.

Haşhaş Faydaları

Sakinleştirici etkisi olan haşhaş tohumu yağı, uyumakta güçlük çeken veya uykusuzluk çeken kişilerin rahat bir şekilde uyumasını sağlar. Bu nedenle güne daha dinç ve enerjik başlamanızı sağlar. İçeriğindeki çinko sayesinde ağrı kesici etkiye de sahiptir.

Kalsiyum yönünden zengin olan haşhaş tohumu yağı, kemik erimesi hastalığı riskini en aza indirir ve kemik gelişimine katkıda bulunur. Yine de cilt sağlığı üzerinde etkileri vardır, sivilce, sivilce gibi cilt sorunlarının kısa sürede giderilmesini sağlayarak cildinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Dikkat!

Önerilen kullanım dozunu aşmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.