Havuç Yağı

İçindekileri: 20ml, 100% Havuç yağı.

Dahili Kullanım: Günde bir fincan suya 3-5 damla damlatarak içiniz.

Harici Kullanım: Cilde mesaj yaparak uygulayınız.

Ürün Açıklaması

Havuç Yağı

Maydanoz ailesine ait havuç bitkisinin çeşitli şekillerde sıkılmasıyla elde edilen havuç yağı, besleyici ve faydalı bitkisel yağ çeşitleri arasında yer almaktadır. Ham maddesi olan havuç bitkisi nedeniyle vitamin ve mineral bakımından zengin olan bu yağ, özellikle cilt ve saç sağlığı üzerinde çok önemli etkilere sahiptir.

Pek çok kozmetik ve cilt bakım ürününde yer alan havuç yağı vücut sağlığına pek çok fayda sağlamaktadır. Cilt bakımında kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız kesinlikle havuç yağını denemelisiniz.

Havuç Yağın Faydaları

Güçlü bir vitamin ve mineral kaynağı olan havuç yağı da güne daha enerjik başlamanıza yardımcı olur. Vücudumuzun belirli bölgelerine masaj yaparak uygularsanız ağrı kesici etkisi sayesinde kas ağrılarınızın da geçmesine yardımcı olur.

Doğal bir antibiyotik olan havuç yağı, vücuttaki enfeksiyonları yok etme etkisine sahiptir. Havuç yağı düzenli tüketildiğinde karaciğer ve safra kesesi sağlığının korunmasında etkilidir. Masajla uygulanan havuç yağı da romatizma ağrılarının giderilmesinde etkilidir.

Kuru bir cilt yapısına sahipseniz havuç yağı, içeriğindeki E vitamini sayesinde cildinizin nem ihtiyacını düzenli kullanımda karşılayacaktır.

Dikkat!

Önerilen kullanım dozunu aşmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.