Jojoba Yağı

İçindekileri: 50ml, 100% Jojoba yağı.

Dahili Kullanım: Dahili olarak kullanılmaz.

Harici Kullanım: Cilde mesaj yaparak uygulayınız.

Ürün Açıklaması

Jojoba Yağı

Jojoba yağı, Arizona, Kaliforniya ve Kuzey Meksika’ya özgü Simmondsia Chinensis bitkisinin tohumlarından elde edilir. Tohumların yaklaşık% 50’si yağdır. Jojoba bitkisi dişi ve erkek bir bitkidir. Tohum elde etmek için her iki cinsiyetten bitkilerin aynı anda ortamda bulunması gerekir.

Jojoba bitkisi tohumlardan büyür ve yaklaşık 3 yaşından itibaren çiçek açmaya başlar. Uygun koşullarda 200 yıla kadar yaşayabilen bir bitkidir. Kökleri oldukça derine ulaştığı için kuraklığa ve sıcaklık farklılıklarına dayanıklıdır. Toprağın derinliklerinden değerli mineralleri emen bir bitkidir.

Jojoba Faydaları

Jojoba Yağı içeriğinde bulunan A ve E vitaminlerinin sağladığı antioksidan etkilerinin yanı sıra, içerdiği güçlü yağ asitleri sayesinde kırışıklıklara karşı savaşır ve cildin daha genç görünmesine yardımcı olur.

Jojoba yağı, gözenekleri tıkamadan yoğun bir nemlendirme etkisi sağlar. Cildi yumuşatır, saç derisini besler. Organik jojoba bitkisel proteinleri ve güçlendirici arginininden oluşan onarıcı kompleks ile zarar görmüş saç yapısını dışarıdan düzeltir ve içeriden besler.

Dikkat!

Önerilen kullanım dozunu aşmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.