Vitamin B1

İçindekleri; Mikrokristalin Selüloz, Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Sodyum Karboksi Metil Selüloz,

Kullanım Bilgileri: Yetişkinler İçin Günde 1 Kapsül Tüketilmesi Önerilir.

 

Ürün Açıklaması

Vitaminler.

Vücudun sağlıklı bir şekilde işlemesi için vitaminlerin tüm organ ve sistemleri etkilemesi için mutlaka gereklidir.

Vitaminler, günlük yaşantımıza sağlıklı bir şekilde devam etmemizi sağlarken, hastalıklarla mücadelede de etkilidir. Hastalığın seyrinde çeşitli olumsuz olaylara yol açabilecek faktörlere karşı vücudun mücadelesinde rol oynar.

Vitamin B1

B1 Vitamini (Tiamin), Halsizlik, kas yorgunluğu ve iştahsızlık gibi durumları gidermek için kullanılan bir vitamindir. Vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar. Hücre yaşlanmasını geciktirir.

Tiaminin vücuttaki en önemli görevi karbonhidrat metabolizması ile ilgilidir. Karbonhidratlar gibi ana enerji kaynakları olan besinlerin vücutta enerjiye dönüştürülmesini sağlar. Aynı zamanda kalp sağlığının ve öğrenme gibi beyin fonksiyonlarının korunması için gerekli bir vitamindir. Beyinde enerji üretimi için gereklidir, eksikliğinde, zihinsel işlev bozukluğunda ve ciddi eksikliğinde psikoz gelişir. Psikiyatri servisinde yatan hastaların% 30’undan fazlasında tiamin eksikliği bildirilmiştir.

Dikkat!

Ürünümüz ilaç olarak tüketilmemektedir. Bu nedenle özellikle hamilelik veya emzirme döneminde hastalık olması durumunda doktorunuza danışmanız önemlidir.