Vitamin D3 Drops.

İçindekiler: Vitamin D3 (Kolekalsiferol), Ayçiçeği yağı, Vitamin E (dI- Alpha tocopherol)

Kullanım Bilgisi: Yetişkinler için günde 2 damla tüketilmesi tavsiye edilir.

Kategori:

Ürün Açıklaması

Vitamin D3

D vitamini (kolekalsiferol-D3), vücudunuzun kalsiyum ve fosforu emmesine yardımcı olan, yağda çözünen bir vitamindir. Doğru miktarda D vitamini, kalsiyum ve fosfora sahip olmak, güçlü kemikler oluşturmak ve korumak için önemlidir. D vitamini, kemik bozukluklarını (raşitizm, osteomalazi gibi) tedavi etmek ve önlemek için kullanılır. D vitamini, cilt güneş ışığına maruz kaldığında vücut tarafından üretilir. Güneş kremi, koruyucu giysiler, güneş ışığına sınırlı maruz kalma, koyu ten ve yaş, güneşten yeterince D vitamini alınmasını engelleyebilir.

Vitamin D3 Faydaları

Kalsiyum içeren D vitamini kemik kaybını (osteoporoz) tedavi etmek veya önlemek için kullanılır. D vitamini ayrıca, belirli bozuklukların (hipoparatiroidizm, psödohipoparatiroidizm, ailesel hipofosfatemi gibi) neden olduğu düşük seviyelerde kalsiyum veya fosfatı tedavi etmek için diğer ilaçlarla birlikte kullanılır. Kalsiyum seviyelerini normal tutmak ve normal kemik büyümesine izin vermek için böbrek hastalığında kullanılabilir. Anne sütü genellikle düşük D vitamini seviyelerine sahip olduğu için anne sütüyle beslenen bebeklere D vitamini damlaları verilir.

Dikkat!

Ürünümüz ilaç olarak tüketilmemektedir. Bu nedenle özellikle hamilelik veya emzirme döneminde hastalık olması durumunda doktorunuza danışmanız önemlidir.

Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmez.

Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.