Kayısı Çekirdeği Yağı

İçindekileri: 50ml, 100% Kayısı Çekirdeği Yağı.

Dahili Kullanım: Dahili olarak kullanılmaz.

Harici Kullanım: Cilde mesaj yaparak uygulayınız.

 

Ürün Açıklaması

Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı çekirdeği yağı, meyvenin iç kısmındaki kayısı çekirdeklerinden soğuk sıkma yöntemleriyle elde edilir. Kozmetik ürünlerde kullanılmasının yanı sıra alternatif tıpta da kullanılabilir. Mineral ve vitamin bakımından zengin olan kayısı çekirdeği yağı, başta cilt sağlığı olmak üzere bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılabilir.

Kaysının Faydaları

Kayısı çekirdeği yağının insan sağlığının korunması açısından çeşitli faydaları vardır. Cilt üzerindeki etkilerinin yanı sıra zengin içeriği ile vücudun direncini artıran antiinflamatuar özellikler gösterebilir. Eklemlerde iltihaplanma, sertlik ve ağrı oluşumunu engelleyebilir. Antioksidan içeriği bakımından zengin olduğu için cilt kanserine yol açabilecek hücre mutasyonlarını önleyebilir. Kötü kolesterolü düşürücü etkisi vardır.

Damar yollarındaki tıkanıklıkları giderdiği için kalp sağlığı üzerinde koruyucu etkileri vardır. Kayısı çekirdeği yağının cilt ve vücudun genel işleyişi üzerinde olumlu etkileri vardır. Pek çok rahatsızlıkta kayısı çekirdeği yağı rahatlıkla kullanılabilir.

Dikkat!

Önerilen kullanım dozunu aşmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.